Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 8
1
Küçük Ve Karlı iş Fikirleri. / OKULLAR İÇİN 3D EĞİTİM
« Son İleti Gönderen: 1işyap Şubat 08, 2018, 07:36:24 ÖÖ »
          Eğitim kurumlarımızda özellikle ilköğretim sınıflarında  3 boyutlu eğitimler kaçınılmaz hale gelmiş durumda. Bu anlamda baktığımızda ünlü coğrafi bölgeler, binalar, insan fizyolojisi, makinaların mekanik çalışan kısımları, uzay, güneş sistemi ve benzeri bir çok konuyu öğrencilerin daha iyi kavramasını ve onların daha eğlenceli olarak maceracı bir anlatım içeren yapımlarla sunulması özellikle özel okulların ilgisini çekecektir. Bu işte üretici olmak her zaman kazandırır. Üreticim ii hali hazırda bilgi ve teknolojik anlamda akademik bilgilere sahip uzman ekiplerin çalışmalarıyla yapılabilir. Eğitim içeriği, sunum şekli, animasyonlar ve efektler için yoğun bir araştırma ve tasarım süreci gerektirir.


2
Yatırım Gerektiren İş Fikirleri. / KAPSÜL OTEL JAPONYA'DAN İLGİNÇ FİKİR.
« Son İleti Gönderen: 1işyap Şubat 02, 2018, 07:38:58 ÖS »
   Japonya'da oldukça meşhur olan kapsül oteller kuruluş amacı aslında oldukça mantıklı. Japonya'da 12:00  den sonra toplu taşıma yok, taksiler çok pahalı o zaman çare? Kapsül oteller. Türkiye özellikle İstanbul için de aynı durum söz konusu. Yatırım maliyet Japonya ile kıyaslarsak oldukça tuzlu olabilir. Çünkü orada neredeyse kültür haline gelmiş ve çok yaygın durumda. Yatırımın büyük kısmı  yüksek teknolojiye ve hijyen koşullarını sağlamak gibi işlere gidiyor. Ancak  normal bir pansiyon da en fazla 10 oda varken böyle bir yerde 100 kişi geceleyebilir.Yani burada amaç kısıtlı olan alanı en iyi şekilde değerlendirmek.00 metrekare bir evde her gün en az 40 kişi ağırlayabilir geceliği 40 tl olsa 1600 tl ciro yapar.
3
Yatırım Gerektiren İş Fikirleri. / Model Trenlerin Servis Yaptığı Kafeler.
« Son İleti Gönderen: 1işyap Ocak 30, 2018, 10:06:55 ÖS »
   Avrupa ve Amerika'da pek çok örnekleri bulunan fakat Türkiye için yeni bir konsept. Sermaye olarak, eğer trenlerin servis yaptığı bir restoran kafe konsepti düşünüyorsanız yüklü bir sermayeyi gözden çıkartmanız gerekebilir.
 

   Bu konsepte bir kafe normal bir kafeden2 kat daha pahalıya çıkabilir. Verdiğiniz paranın geri dönüşü ise yüzyıl sürebilir. Ancak çocukların bu kafeye bayılacağı kesin. Özellikle buharlı trenlerin gürültüsü tekerleklerindeki hareketli mekanizmalara bayılırlar.  Servis işini trenlerin yaptığı bir kafe mekanı çok daraltır ve trenlerin bakım masrafları tüm karlılığınızı yok edebilir. Ancak masaların yanından geçen  görsel olarak çalışan trenler mekanı daha kolay işletilir hale getirebilir.

 

 

4
  Fıransız minyatürist sanatçı Marc Giai-Miniet sıradışı bir diaroma koleksiyonu oluşturmuş. İçinde metro tünellerinde katledilmiş hayvanlar, kanlı duvarlar, mekanik parçalarla bezenmiş yüzlerce kitap olan kütüphaneler. Hepsi çok ilginç ve seyrine doyum olmuyor.https://www.curbed.com/2013/7/8/10222878/artist-recreates-dusty-memories-as-eyepopping-dioramas
5


İçinde gemi maketi bulunan cam şişeleri görmüşsünüzdür. Peki deney tüpleri içinde yer alan bir dünya gördünüz mü? Hollandalı sanatçı Rosa de Jong, görünce içinde yaşamak isteyeceğimiz, küçük yüzen dünyalar yaratıyor. Eserlerinde kedisinin getirdiği küçük çubuklardan Karayipler’den topladığı taşlara veya Monument Vadisi’nden aldığı kumlara kadar birçok farklı malzemeyi bir araya getiren de Jong, bu küçük evleri, ağaçları, çadırları ve daha birçok şeyi küçük cam tüplere sığdırıyor.

www.boredpanda.com
https://www.uplifers.com/deney-tuplerine-dunyalar-sigdiran-sanatci-rosa-de-jong/

6
Yatırım Gerektiren İş Fikirleri. / BİSİKLETLİLER İÇİN KAFE KONSEPTİ,
« Son İleti Gönderen: 1işyap Aralık 15, 2017, 09:26:24 ÖÖ »
   Bisikletinizi rahatlıkla park, edip bakımlarını yapmak, sıcak bir kahve eşliğinde sohbetler yapmak bisiklet severlerin arayıpta bulamayacağı mekanlardır.


İzmir Göztepe, Karşıyaka, Sahilevleri  bu işler için oldukça uygun yerler. Bisiklet sürücüleri turlara çıkmadan önce sıkı bir kahvaltı ve bisiklet bakımı, sahilde sürüş yapanlar için uğrak yeri olabilir.


7
BAŞARI HİKAYELERİ / BİR GİRİŞİMCİNİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER. MUTLAKA OKUYUN!!!
« Son İleti Gönderen: 1işyap Aralık 15, 2017, 09:08:11 ÖÖ »
İBRAHİM Erkarakaş isimli İzmir’li bir genç 8 ay önce nitelikli kahveyi sokağa taşıma hayali ile yola çıkmış ve yenilikçi fikrini seyyar kahve aracıyla hayata geçirmek istemiş. 93 model bir minibüsü uzun ve sıkı çalışmanın ardından yürüyen kahve dükkanına çevirmiş.

İBRAHİM Erkarakaş isimli İzmir’li bir genç 8 ay önce nitelikli kahveyi sokağa taşıma hayali ile yola çıkmış ve yenilikçi fikrini seyyar kahve aracıyla hayata geçirmek istemiş. 93 model bir minibüsü uzun ve sıkı çalışmanın ardından yürüyen kahve dükkanına çevirmiş.Dünyada benzeri çok fazla olan bir ürünü Türkiye’de deneyerek yapmak istemiş ancak başaramamış. Nedeni ise bürokratik engeller. Konudan bir hayli dertli olan Erkarakaş, yaşadığı sorunları Twitter’da uzun bir flood yaparak anlatmış.

Bir türlü hayata geçmeyen projesinin neden hayata geçmediğini öğrendiğinizde yaratıcı yönünüz körelebilir, ‘İşte girişimci gençlerin başına bunlar geliyor” diye düşünebilirsiniz. İşte Erkarakaş’ın Twitter’dan paylaştığı hazin dolu girimşicilik öyküsü:Şimdi size şu güzelim aracı tasarladıktan sonra belediyelerde yaşadığım saçmalıkları sırayla anlatacağım. Aklımda hep farklı bir şeyler yapma planları vardı, bir de kahve içmeyi çok seviyordum. Sonra baktım ‘İtalya, Almanya, Ukrayna gibi ülkelerde bu tip araçlar kaynıyor’ dedim çok güzel ben de yapacağım. Tanıdığım bir kaç tane girişim üzerine çalışan gençleri teşvik eden hocalar vardı, ilk onlara sordum. Bana ‘Yapma çok üzülürsün, belediye sana yedirmez bunları’ dediler. ‘Ne demek yedirmez. Ben yapacağım izin de alacağım’ dedim. Bir yandan aracın tasarımı başladı bir yandan izin almaya çalışıyorum, belediyelere koşturuyorum falan...

İlk gittim ilçe belediyesine. ‘Çok güzel harika bir proje, çok beğendik ama bizim elimizde değil ilçe zabıtaya git’ dediler. Sonra gittim ilçe zabıtaya, ‘Oha harika, çok da güzel olur ama bizim elimiz de değil il zabıtaya git’ dediler.

Bisiklet Kafe ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsinizhttp://www.1isyap.com/index.php/topic,59.0.html

Sonra gittim il zabıta müdürlüğüne onlar da, ‘Harika olur, genç girişimcileri desteklemek lazım ama bizim elimizde değil büyükşehir belediyesine git’ dedi. Büyükşehir belediyesinde de buna benzer diyaloglar geçti ve onlar da beni ruhsat müdürlüğüne yolladı. Ruhsat müdürlüğüne gittim dedim böyle böyle, olay sizde bitiyormuş projeyi anlattım sunum yaptım. Bana ‘dilekçe doldur ama emsal teşkil eder, izin çıkmayabilir’ falan dediler. ‘Her yerde sucuk ekmek, kokoreç satıyorlar at etinden onlar nasıl izinli’ dedim.


“Rüşvet veriyorlar görmezden geliyorlar. Sen de ver seni de görsünler” dediler. “Ben rüşvet vermem. Zaten işi kurmadan bir ton vergidir, odur budur aldınız para kalmadı. Ayrıca kaçak göçek iş yapmıyorum ne rüşveti vereceğim. Böyle mi destekliyorsunuz gençleri falan filan” dedim. Onlarda ‘haklısın’ dediler ve dilekçemi verdim. Haber beklerken bir yandan da sosyal medyadan bastırayım diye düşündüm

Ardından ruhsat müdürlüğünden izin verilmesinin uygun olduğu ve bunun için yasalar olduğu yazılan 1-2 sayfalık cevap geldi. Bende aldım bunları çıkardım yazıcıdan. Bu işi yapabileceğime dair yasaları vs tekrar belediye ye gittim. Bana ‘Onlar sadece görüş belirtmiş, bu onların elinde değil bizim elimizde. Bizde böyle bir şeye izin vermeyeceğiz” dediler.

Ben de daha önce ‘bizim elimizde değil’ dediklerini hatırlattım. Benden yine rüşvet istediler, ben de ‘Yasal olmayan bir şey yapmıyorum size rüşvet vermem. Ama aracı sosyal sorumluluk projelerinde kullanabilirsiniz” dedim. “Her sabah belli saatte sahile gider spor yapanlara ücretsiz kahve de veririm insanları teşvik ederiz” dedim. Beni direkt gönderdiler.

İşe girdik bir kere, araç tasarlandı mecbur çalışacağız. Deli de para bağlamışız, durur muyum hiç. Gittim başka bir ile orada milletvekili tanıdığımız var gelene geçene adını veriyorum kimse dokunamıyor. Bir süre öyle çalıştım. Ama taktım çünkü düzgün bir iş yapıyorum ama yaptırmıyorlar bana. BİMER, CİMER’e her gün şikayet yazmaya başladım. Onlarda bunu il valiliğine, il valiliği de bizim elimizde değil diye il zabıtaya, onlar da bizim elimizde değil diye dönüş yapıyor bana.  Bu sefer BİMER, CİMER’e ‘il valiliğine atmayan böyle böyle oluyor’ diye yazıyorum ama yine il valiliğine atıyorlar. Bir ara TÜBİTAK’a attılar. “TÜBİTAK ne alaka” dedim. TÜBİTAK’da arayıp kendilerinin ne alaka olduğunu sordu.

Bu döngü hep böyle devam etti. Topa girmemek için tüm kurumlar iyi kurgulanmış cevaplar attılar. Ben işin başında çok değerli akademisyen hocalarımı dinlemedim. ‘Yaparım’ dedim ama yapamadım. Yedirmediler gerçekten. Bana bir süre sonra zaten yazılı da değil kanıt olmasın diye telefonla arayarak dönüş yaptılar. Ben de zaten yenilikçi olmaktan vazgeçtim. Şu an x bir mekanda müdürlük yapıyorum. Anladım ki bu ülke yeniliğe değil sadece cebine girecek paraya açık. “


KAYNAK:
http://www.msn.com/tr-tr/finans/is/i%C5%9Fte-bir-giri%C5%9Fimcinin-hazin-%C3%B6yk%C3%BCs%C3%BC-bu-yaz%C4%B1y%C4%B1-gen%C3%A7ler-mutlaka-okumal%C4%B1/ar-BBGGmap?li=BByc5p5&ocid=ientp

    @ibrahimerkaraka   


BİSİKLET KAFE İLE İLGİLİ YAZIMIZA BURADAN BAKABİLİRSİNİZ; http://www.1isyap.com/index.php/topic,59.0.html

8
BİTCOİN / Bitcoin insanlık tarihinin en önemli icadı olabilir mi?
« Son İleti Gönderen: 1işyap Aralık 12, 2017, 08:55:32 ÖÖ »
9
BİTCOİN / BİTCOİN NEDİR?
« Son İleti Gönderen: 1işyap Aralık 10, 2017, 08:37:30 ÖS »
BİTCOİN NEDİR?

Popülaritesi kadar, güvenilirliği konusunda da kafa karıştıran bitcoin nasıl alınır? Dijital para birimi olarak adlandırılan bitcoin nereden alınır, nasıl satılır? Bitcoin ile ticaret yapılır mı? Bitcoin'in nakit para olarak karşılığı var mıdır? Bunu bir yatırım aracı olarak kullananların yüzde yüzün üzerinde kar elde ettikleri bitcoin ne kadar güvenilirdir? 27 Kasım itibariyle güncel bitcoin fiyatı kaç TL'dir? Bitcoin düşüşe mi geçti?

 BİTCOİN NASIL ALINIR?

Parasal işlemlerin banklar üzerinden yapılmasına karşın bitcoin elle tutulur bir para değildir ve internet üzerinden alınır, satılır. İlk zamanlarında internet ve teknoloji meraklılrının ve kabiliyetin konuştuğu bitcoin konusunda, artık birçok kişi hakim olmuş durumda. Yeni geliştirilen güvenlik sistemleriyle bitcoin almak ve satmak eskisinden daha güvenilir hale geldi. Peki, bitcoin almak için ne yapmak gerekiyor.

Bitcoin almak için bu adımları izlemelisiniz;

- İlk önce yapmanız gereken "wallet" adı verilen çevrimiçi cüzdanı edinmek. Banka hesabı olarak düşünülmesi gereken bu cüzdanı almanızın sebebi, bitcoinlerinizi burada biriktirmenizdir.

-Edindiğiniz çevrimiçi wallet (cüzdan) veya web tabanlı wallet  güvenlik korumaları sizin tercih edeceğiniz düzeylerde koruma sağlayan herhangi bir program olabilir. Tamamen size kalan bu bölümde güvendiğiniz bir uygulamayı seçmeniz gerekiyor. Ayrıca bazı platformlarda bitcoin yanında, eteryum ve litecoin gibi sanal paraların ticaretini de yapabilirsiniz.

-Wallet hesabının oluşturulmasının ardından, banka hesabınızla wallet arasında bağlantı kurup, daha sonra hesap aktivasyonu için cüzi bir ücret transfer etmeniz gerekmektedir.

-Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de popülerliği artan bitcoin için, hizmet veren platformlar bulunmaktadır. Bitcoin almak için yapmanız gereken, bu sistemlerden birine üye olmak ve daha sonra almak istediğiniz BTC (bitcoin) miktarı kadar TL’yi hesabınıza transfer etmenizdir.

-Yurtiçinde oluşturacağınız hesapla yurtdışından oluşturduğunuz hesap ücreti arasında bir fark vardır. Yurtdışı hesapları daha fazla ücret talep ederken bunun yanında işlem gecikmelerine maruz kalmanız kaçınılmaz olacaktır.

http://www.msn.com/tr-tr/finans/ekonomi/bitcoine-bir-yasak-daha/ar-BBGq4Em?li=AAatXwc&ocid=ientp
10
http://www.msn.com/tr-tr/finans/ekonomi/elon-musk-hi%C3%A7-yap%C4%B1lmayan%C4%B1-yapacak/ar-BBG2Y2h?li=BByc5p5&ocid=ientp
 

© Aksam Elon Musk, Tesla Roadster otomobilini Mars'ın yörüngesine gönderip sonsuza kadar uzayda döndürmeyi planlıyor.

Şovmen iş adamlığı konusunda Steve Jobs'ın tahtını elinden almaya kararlı görünen Elon Musk, şimdi hem SpaceX'in, hem Mars'a insan gönderme planlarının hem de yeni Tesla otomobillerinin reklamını yapacak bir fırsat yakaladı.

Kısa süre önce, Tesla'nın elektrikli kamyonunu tanıtırken sahneye sürpriz bir şekilde iki kapılı spor bir elektrikli otomobil çıkaran Musk, bu modelin dünya çapında reklamını yapmak ve imajını güçlendirmek için bir Tesla Roadster otomobilini Mars'ın yörüngesine gönderip sonsuza kadar uzayda döndürmeyi planlıyor.

Tech Inside'da yer alan habere göre, Musk SpaceX şirketinin Mars'ta koloni kurma planlarının başlangıcı olarak, özel olarak üretilmiş bir Heavy Falcon roketini deneme amacıyla Mars'a yollayacak. Bu deneme sürüşü sırasında, Mars'a giderken roketin yaşayacağı sorunlar gözlenecek. İlk deneme sürüşü sonunda edinilen deneyimle muhtemelen birkaç deneme sürüşü daha yapılacak ve birkaç sene içinde Mars'a sorunsuz şekilde dev roketler ve ağır yükler göndermek güvenli hale gelmiş olacak. Böylece çok pahalı olan koloni materyalleri, özel inşaat robotları ve sonunda da insan kolonistleri Mars'a göndermek mümkün olacak.

En büyük hedefi insanoğlunu Mars‘a götürmek olan şirket, Heavy üzerinde üç adet Dünya'ya geri iniş yapabilecek roket kullanıyor. Bu kombinasyon uzay yolculuklar için daha yüksek güç anlamına gelirken, ocak ayındaki kalkışın Cape Canaveral üssünde yapılacağı söyleniyor. Efsane Apollo 11‘in kalkış noktasında havalanacak roket, herkes için büyük önem arz ediyor
Sayfa: [1] 2 3 ... 8