Gönderen Konu: OTOMAT MAKİNELERİ İLE SATIŞ  (Okunma sayısı 545 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 08, 2017, 07:19:47 ÖS
Okunma sayısı 545 defa

1işyap

• Information
  • Jr. Member
  • Administrator
  Otomat makineleri sistemi kurduktan sonra yattığınız yerden size para kazandıracak oldukça güzel bir sistemdir. Siz makinayı satın alıyor yada kiralıyorsunuz, uygun bir lokasyona kurulumunu yapıp para kazanmaya başlıyorsunuz.
   Ben aslında son kullanıcı olarak özellikle çay kahve otomatlarına oldum olası sıcak bakmam. Gerek lezzet düşmanı. gerekse hijyen katili oldukları için zorunlu olmadıkça bulaşmam.  Özellikle içecek makinelerine ayda bir  yada iki kez para kaptırırım.  Sıcak yaz aylarında başıma gelen bu durum da, parayı kaptırdığıma mı yanayım? yoksa sıcakta susuzluğumu gideremedim ona mı yanayım?
   Her neyse biz konumuza dönelim. Otomat işi yapacak kişilerin otomat firmalarını iyi seçmeleri gerekir. Özellikle servis konusunda dikkat etmeleri ve makine güvenilirliği çok önemlidir.
Ne tip otomat konusuna gelirsek benim görüşüm sadece içecek ve gıda dışında herhangi bir otomat işine girmenizi tavsiye etmem.

1-OTOMAT KOYULACAK NOKTALAR ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK YERLERE UZAK OLMALI FAKAT BUNA MUKABİL İNSAN SİRKÜLASYONUNUN FAZLA OLMASI GEREKİR.ÖRNEĞİN`;HASTANELER,KAMPÜSLER,İŞ PLAZALARI,FABRİKALAR,BÜYÜK ÇAPLI OFİSLER.BURALARDA KANTİN VS OLMASI SİZİ ETKİLEMEZ.
2-OTOMATLARDAKİ ÜRÜNLERİN İÇERİĞİ LOKASYONA GÖRE DEĞİŞİR.HER ÜRÜN HER NOKTADA AYNI HIZLA SATILMAZ.
3-SICAK İÇECEK OTOMATLARI DEVAMLI İLGİ VE BAKIM İSTER.HİJYEN BUNLARDA ÖNEMLİDİR.ANCAK KAZANCI DİĞER SNACK OTOMATLARDAN FAZLADIR.
4-OTOMAT TEMİNİNDE ÇOK DİKKAT EDİLMESİ GEREKİR.PİYASADA ÇEŞİTLİ FİYATLARLA SATILAN OTOMATLAR VAR.BAZI FİRMALAR FRANCHİSİNG ÜCRETİ TALEP EDİYOR.KESİNLİKLE BUNLARA KANMAYIN.BOŞUNA BAYİLİK ÜCRETİ VERMEYİN.BU MAKİNELERİ PEK ÇOK YERDEN RAHATLIKLA GARANTİLİ OLARAK ALABİLİRSİNİZ.HATTA İNTERNET SİTELERİNDE İKİNCİ EL OLARAK SATILAN OTOMATLAR VAR.YARI FİYATINA ALMAK MÜMKÜN.İYİ İNCELEYİP İKİNCİ EL DE ALABİLİRSİNİZ.ZATEN ÜLKEMİZDE BU SEKTÖR ÇOK YENİ OLDUĞUNDAN ŞU AN ESKİ OTOMAT YOK DİYEBİLİRİZ.OTOMAT İŞİ İÇİN BAYİLİK VEYA FRANCHİSİNG ÜCRETİ VERMEK ***LIKTIR.
5-OTOMAT İŞİ PEŞİN PARA GETİRİSİ OLAN BİR İŞTİR.KİMSEYLE MUHATAP OLMADAN İŞİNİZİ YAPARSINIZ.ANCAK BELLİ BİR SAYIDA OTOMATA ULAŞMADAN BİR İKİ OTOMATLA KAZANÇ ELDE EDEMEZSİNİZ.RANTABL BİR OTOMAT İŞİ İÇİN İYİ ÇALIŞAN 10 NOKTA VE BİR O KADARDA OTOMATLA BAŞLAMAK VE ZAMANLA ARTIRMAK GEREKİR.
6-OTOMAT KOYACAĞINIZ YERLER MÜMKÜN OLDUĞUNCA YAKIN LOKASYONLARDA OLMALIDIR.BİRBİRİNDEN NE KADAR UZAK OLURSA O KADAR YAKIT VE ZAMAN HARCARSINIZ.
7-MUTLAKA BİR SERVİS ARACINIZ OLMALI.10 OTOMATA KADAR ( HATTA DAHA FAZLADA OLABİLİR) KENDİNİZ BAKABİLİRSİNİZ.ELEMAN İSTİHDAM EDECEKSENİZ BU SAYIDAN FAZLA OTOMATINIZ OLMALIDIR.
8-OTOMATLARA KOYACAĞINIZ ÜRÜNLERİN HEPSİ SPOT PİYASALARDA VARDIR.RAHATLIKLA TEMİN EDİLEBİLİR.
9-EĞER KENDİ HESABINIZA ÇALIŞTIĞINIZ BAŞKA BİR İŞİNİZ VARSA DA OTOMAT İŞİNİ EK OLARAK RAHATLIKLA YAPABİLİRSİNİZ.TÜM İŞLERİN TIKANDIĞI ŞU GÜNLERDE NAKİT OLARAK ANINDA GERİ DÖNEBİLEN ENDER İŞLERDEN BİRİDİR.KESİNLİKLE ELİNİZDE TAPON KALMAZ.BÜTÜN ÜRÜNLERİ SON TANESİNE KADAR SATABİLİRSİNİZ.ÇOK FAZLA ŞEY BEKLEMEDEN DENGELİ GİDERSENİZ YARDIMCI OLUR.
10-ARACINIZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRSEK ŞÖYLE BİR FİZİBİLİTE YAPABİLİRİZ.

YENİ 10 ADET OTOMAT ALIRSANIZ ORTALAMA TANESİ 7000 LİRADAN 70 000 İKİNCİ EL ALIRSANIZ ORTALAMA TANESİ 4000 LİRADAN 40 000 EDER.ORTALAMA İŞLEYEN NOKTALARDA BUNLAR AYDA TANESİ 350 TL RAHAT KAZANIR.10 TANESİ 3500 EDER.BU EN ALT NOKTASIDIR.DEPO OLARAK İSE ARACINIZI KULLANACAKSINIZ .HİÇ MÜBALAĞA YAPMIYORUM.İŞ VAR YOK ÇEK ÖDENDİ ÖDENMEDİ KİRAYDI ELEKTİRİKTİ DERDİNİZ OLMAZ.BUGÜN NORMAL BİR MAĞAZA AÇSANIA BU KADAR PARAYI DOLABA RAFA SPOTLARA YAZAR KASAYA VERİRSİNİZ.ONDAN SONRADA OTURUR MÜŞTERİ BEKLERSİNİZ.

There are no comments for this topic. Do you want to be the first?